Áll a bál Angliában: Klopp kiakadt az elmaradt büntető miatt

02 április
261
1millió

Hiába uralta a teljes második félidőt a Manchester City elleni Premier League-rangadón, a Liverpoolnak mégis meg kellett elégednie egy ponttal. Nagyrészt azért, mert Michael Oliver játékvezető nem adott meg az utolsó percben egy tiszta (legalábbis annak tűnő) tizenegyest, amikor Jeremy Doku a tizenhatoson belül mellbe talpalta Alexis Mac Allistert. Sokáig téma marad az elmaradt büntető, arra mérget vehetünk.

Olyan tempójú mérkőzést vívott egymással az Anfielden a világ öt legjobb csapata közé tartozó két gárda, a Liverpool és a Manchester City a Premier League 28. fordulójában, hogy az ember a nézésébe is belefáradt. Az első félidő első fele a vendégeké volt, aztán feljött a 'Pool, és a teljes második játékrészt uralta. Az 1–1-es végeredményt lehet igazságosnak nevezni, de azért a kapura lövések aránya 19:10 volt a hazaiak javára. Tizenegy éve nem lőttek ennyit kapura a Vörösök a City ellen, 2013 februárjában 22 volt ez a szám. A labdabirtoklásban is jobb volt a Liverpool, ahogy a várható gólok (xG, azaz a minőségi gólhelyzetek) számában is, ami 2,46:1,61 volt a házigazda javára.

Ám ahogy azt Rátgéber Lász,ló, a Nemzeti Kosárlabda Akadémia szakmai és stratégiai igazgatója is megmondta, a legfontosabb statisztikai adat a végeredmény, az pedig 1–1 volt.

No de kidobhattuk volna az összes szofisztikált módszerekkel kimutatott adatot, ha a hosszabbítás másodperceiben Michael Oliver játékvezető megadja a nagyon egyértelműnek tűnő tizenegyest a Liverpool javára. Mióta szabályos megmozdulás mellbe talpalni az ellenfelet, ráadásul a tizenhatoson belül?

Ha gombás körömbetegségben szenved, olvassa el ezt!
19 aug.
872
4millió

Márpedig nagyon úgy néz ki, hogy Jeremy Doku megmozdulása Alexis Mac Allister ellen nemcsak büntetőt, hanem még sárga lapot is érdemelt volna. Nézhetjük reggelig, akkor is tizenegyes:

Mit ettetek ebédre, hogy azt gondoljátok, ez nem volt tizenegyes?!

Érdemes tallózni a szakértői vélemények között. A PGMOL (Professional Game Match Officials Limited, azaz az angol profi futballmérkőzések vezetéséért felelős szervezet) így indokolta az erősen vitatható döntést: Stuart Atwell, a VAR-szoba főnöke azért nem érezte szükségét annak, hogy odahívja a pályaszéli monitorhoz Michael Oliver játékvezetőt, mert szerinte Doku a labdát (!) játszotta meg. Ehhez Mike Dean exbíró, a Sky Sports kommentátori csapatának tagja annyit fűzött hozzá, még a VAR-ozás közben, tehát amikor az ítélet még függőben volt, hogy

Hogyan kell kezelni a körömgombát?
19 aug.
91
455ezer

Doku egy icipicit hozzáér a labdához is, de közben teli talppal beleszáll Mac Allister mellkasába. Nem lennék meglepve, ha kihívnák Michael Oliver játékvezetőt a monitorhoz.

Aztán mégis meg kellett lepődnie, mert nem hívták ki, és maradt az 1–1...

Az Index stábja a Liverpool magyarországi rajongótáborával nézte meg a mérkőzést. A szenvedélyes szurkolói csoportról készült riportot ide kattintva nézhetik meg!